Przejdź do treści

„I Forum Terapii Pacjentów z Chorobami Nerwowo-Mięśniowymi”

15.03.2017

Szanowni Państwo,

28 – 29 kwietnia br. w Poznaniu odbędzie się I Forum Terapii Pacjentów z Chorobami Nerwowo-Mięśniowymi organizowane przez Polskie Towarzystwo Chorób Nerwowo-Mięśniowych – Oddział Regionalny w Poznaniu. Przez dwa dni najwybitniejsi specjaliści w zakresie genetyki, neurologii, anestezjologii, elektrofizjologii, ortopedii, fizjoterapii i dietetyki postarają się odpowiedzieć na pytanie, jak zmienić dotychczasowe podejście do leczenia pacjentów z chorobami nerwowo-mięśniowymi i uczynić je bardziej holistycznym i interdyscyplinarnym.
Komitet naukowy Forum pod przewodnictwem prof. dr hab. n. med. Wojciecha Służewskiego przygotował rozbudowany program naukowy, który pozwoli prześledzić uczestnikom aktualny stan wiedzy w wielu aspektach dotyczących chorób nerwowo-mięśniowych.
Forum zostało podzielone na dwie części – warsztatową, która odbędzie się pierwszego dnia w Wielkopolskim Centrum Rehabilitacji, oraz konferencyjną drugiego dnia w Centrum Kongresowym World Trade Center.
Gościem honorowym Forum będzie prof. dr hab. n. med. Maria Siemionow – światowej sławy chirurg i transplantolog, doktor honoris causa Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Patronat honorowy nad Forum objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak oraz JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prof. dr hab. n. med. Andrzej Tykarski.
Forum adresowane jest do chorych i ich opiekunów, lekarzy, pielęgniarek oraz fizjoterapeutów, którzy w swojej codziennej praktyce zajmują się pacjentami z chorobami nerwowo-mięśniowymi.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych

Przewodniczący Komitetu Naukowego:
prof. dr hab. n. med. Wojciech Służewski

POBIERZ PLIKI:
– ZAPROSZENIE i PROGRAM FORUM (plik PDF)
– UAKTUALNIONY PROGRAM FORUM (plik PDF)

Plakat wydarzenia